Trwa Narodowy Spis Ludności i Mieszkań

Szanowni Państwo,

uprzejmie przypominamy, że od 1 kwietnia na terenie całego kraju odbywa się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań NSP 2021. Udział w spisie powszechnym jest obowiązkowy, a wszystkie zebrane dane podlegają bezwzględnej ochronie na zasadach określonych w ustawie z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej (Dz. U. z 2020 r. poz. 443 z późn. zm.).

Podstawową, obowiązkową metodą udziału w NSP 2021 jest samospis internetowy, który polega na samodzielnym wypełnieniu na komputerze lub na urządzeniu mobilnym formularza spisowego, dostępnego na stronie Głównego Urzędu Statystycznego pod adresem spis.gov.pl. Przez cały czas trwania spisu możecie Państwo również skorzystać ze stanowiska komputerowego przygotowanego do samospisu dla mieszkańców znajdującego się w urzędzie gminy, w zależności od aktualnej sytuacji epidemicznej.

Osoby, które nie mogą spisać się samodzielnie, zostaną spisane przez rachmistrzów spisowych jedną z dwóch metod uzupełniających w formie:
  • wywiadu telefonicznego,
  • wywiadu bezpośredniego, o ile pozwoli na to sytuacja epidemiczna.
Rachmistrzowie spisowi rozpoczęli wywiady telefoniczne. Przypominamy także, że w razie wątpliwości tożsamość rachmistrza spisowego można potwierdzić na infolinii spisowej pod numerem telefonu 22 279 99 99 lub dzwoniąc do urzędu gminy, nr tel.: 54 280 97-19, 54 280 97-27.

Zapewniamy Państwa, że wszelkie procedury w zakresie bezpieczeństwa stosowane przez statystykę publiczną gwarantują pełną ochronę gromadzonych informacji. Wszystkie dane zebrane od respondentów są objęte tajemnicą statystyczną.

Więcej informacji na temat Narodowego Spisu Powszechnego NSP 2021 można uzyskać na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego pod adresem spis.gov.pl lub dzwoniąc na numer infolinii spisowej.

metryczka


Wytworzył: Agnieszka Liszewska (26 maja 2021)
Opublikował: Agnieszka Liszewska (26 maja 2021, 08:52:35)

Ostatnia zmiana: brak zmian
Liczba odsłon: 199