Herb, flaga, sztandar, pieczęcie


  W dniu 13 sierpnia 2013 roku Rada Gminy Rypin ustanowiła herb, flagę, sztandar gminy Rypin oraz pieczęcie: Gminy Rypin, Rady Gminy Rypin, Wójta Gminy Rypin. Poprzedziło je opracowanie kwerendy historycznej przez profesora Krzysztofa Mikulskiego z UMK w Toruniu oraz projektów graficznych przez artystę plastyka Lecha-Tadeusza Karczewskiego.

Herb: w polu czerwonym brama i wieża o konstrukcji drewnianej złote, w bramie godło herbu szlacheckiego Nałęcz.

ZdjęcieFlaga:
płat flagi dwudzielny w pas, złożony jest z dwóch pasów jednakowej szerokości: żółtego i czerwonego. Pośrodku płata znajduje się herb gminy Rypin.

ZdjęcieSztandar: strona główna sztandaru ma barwę czerwoną z umieszczonym pośrodku godłem RP. Strona odwrotna ma barwę czerwoną z umieszczonym pośrodku, w okrągłym kartuszu białym obwiedzionym wieńcem wawrzynowym, herbem gminy Rypin otoczonym wicią wawrzynową z majuskułowym napisem nad tarczą herbową: GMINA RYPIN. Płat ma wymiary 90x90 cm, obszyty jest złotą frędzlą i mocowany do drzewca za pomocą metalowego pręta przechodzącego przez metalowe ogniwa umieszczone na drzewcu oraz inne, wszyte w krawędź przydrzewcową płata.

Zdjęcie


ZdjęciePieczęcie:
mają kształt okrągły z umieszczonym w polu pieczęci herbem gminy i odpowiednimi napisami majuskułowymi: GMINA RYPIN, RADA GMINY RYPIN, WÓJT GMINY RYPIN. 

Zdjęcie


Akt nadania sztandaru plik do pobrania (179kB) pdf

Zasady używania herbu, sztandaru, flagi i pieczęci plik do pobrania (295kB) pdf

metryczka


Wytworzył: Jan Kwiatkowski (27 sierpnia 2013)
Opublikował: Agnieszka Liszewska (27 sierpnia 2013, 11:19:01)

Ostatnia zmiana: Agnieszka Liszewska (3 czerwca 2022, 09:02:39)
Zmieniono: dodano akt nadania sztandaru oraz zasady używania herbu, sztandaru, flagi i pieczęci

rejestr zmian tej informacji »


Liczba odsłon: 19085